rady, tipy, novinky, zajímavosti » PROČ VYUŽÍT SLUŽBY INTERIÉROVÉ DESIGNÉRKY?

Důvod, proč jsem v nadpise použila místo interiérový designér interiérová designérka je jednoduchý.
Když si dáte do vyhledávače na internetu nabídku interiérových designérů, velmi velké procento bude žen. Jsem žena a ke spolupráci mě většinou oslovují ženy, proto bude tento článek femininní. Jsou to od přírody ony – ženy, kdo dělají to „hnízdečko“, útulný domov a teplo rodinného krbu, dávají do prostoru duši a energii, vznáší se ve svých představách o ideálním a dokonalém interiéru. A pak přijdou oni - muži, kteří začnou klást ty nekonečný racio-otázky, řeší technické stránky a dělají různé výpočty, propočty atd. Jsem přesvědčená, že otázku „a PROČ bychom měli využít služby interiérové designérky“ kladou z 90% právě oni-muži. No a my ženy se potíme při hledání argumentů, které je mají přesvědčit v tom, že TO je ta správná volba a cesta k vytvoření si onoho ideálního a dokonalého interiéru.
Takže milé dámy, tento článek jsem věnovala právě VÁM. Věřím, že si v něm najdete minimálně dva argumenty pro vaše polovičky. A nebo  si ho prostě čtěte v jejich přítomnosti nahlas – JEN TAK.

Co vlastně taková designérka potřebuje od klienta?Mohla bych na tuto otázku napsat několik intelektuálních vět, které by jste  si přečetli a do minuty zapomněli. Já ale říkám, že designérka potřebuje od klienta pouze 3 věci: jeho PROSTOR-ENERGII-PENÍZE. To je prostě realita. Dobrá Designérka umí naslouchat a skloubit vaše představy a požadavky s vlastními nápady, invencemi a návrhy. Vnímá prostor jako celek a vidí ho vizuálně  jak bude asi vypadat po rekonstrukci, úpravách a realizaci. Dokáže skloubit estetičnost a funkčnost v jeden celek a zná ergonomická pravidla v řešeném prostoru. Pomůže vám vytvořit nezávazné návrhy interiéru ve 3D s možností realizace, vyvaruje vás možných chyb, které by jste se při realizaci mohli dopustit a poradí vám vhodné řešení.

A to podstatné je, že vám ušetří:

1/ČAS při hledání vhodných a spolehlivých dodavatelů a řemeslníků, vyhnete se námaze při hledání řešení – dispozičních, materiálově-barevných a zařizovacích prvků;

2/PENÍZE díky znalosti trhu a různorodosti nabídek, sleduje nejnovější trendy ve využití materiálů a zařizovacích předmětů, umí najít ideální kompromis mezi cenou a kvalitou atd. Umí také zhodnotit rozsah plánované přeměny a tím i předem určit výši ceny.

Pokud ani tato fakta nepřesvědčila, milé dámy, vaši polovičku, nezbývá vám nic jiného než se pustit do změn sama. Zkuste někdy popřemýšlet, jestli by nestačilo jenom pár dispozičních nebo barevných úprav, nebo vyměnit ty okoukané závěsy, polštáře a různé dekorace za něco nového, popřípadě prostor úplně vyčistit a zbavit se zbytečností, ke kterým nemáte žádný emocionální vztah, nepřináší vám žádný užitek a o funkčnosti ani nemluvím. Nebo prostě zkuste ten svůj prostor jenom důkladněji uklidit. Já osobně například nerada vidím v interiéru věci, které degradují funkčnost předmětu na ozdobu. To si pak kladu otázku, proč se obklopují lidé takovými předměty?

Zamyšlení na závěr.

Nenajímejte si designérku, aby schválila váš návrh. Využijte její vlastní profesní zkušenosti, naslouchejte jejím nápadům a radám. Uvědomte si, že platíte nejenom za její služby, ale také za nápady. Základem pro kvalitní a přínosnou spolupráci je však vzájemná důvěra a sympatie.

Přeji hodně úspěchů při řešení vašeho interiéru.

P.S. Píšu to sice nerada, ale Klient má právo váhat, designérka NE.

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?