Společnost PANTONE každoročně vyhlašuje barvu roku. Pro rok 2017 je to barva s názvem Greenery tj. ZELEŇ. Je to krásný osvěžující až revitalizující odstín zelené.
 

ZELENÁ je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje, působí uklidňujícím dojmem. Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení, dává pocit vyrovnanosti a míru, uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu, povzbuzuje přátelství, lásku a sounáležitost k okolí. Je spojována s čichem a se srdcem, znamená city, emoce. Právě ona světle zelená působí přirozeně, ale někdy i jedovatě, protože je spojena s představou chladu, vlhka, ticha, rostlin, čerstvosti. I když je to barva, která je v přírodě statická, uvnitř je obsažena energie růstu. Symbolizuje obecně přírodu, bio-výrobky a také naději. Je barvou klidnou a vážnou.

Zelená barva v interiéru je velice žádaná pro svůj zklidňující pocit, vnitřní klid a silnou asociaci přírody. Krásně se kombinuje s bílou, černou, šedou a množstvím studenějších a teplejších odstínů. Společně v kombinaci se zemitými barvami (hnědou, světlou nebo čokoládovou) dotváří krásný obraz barev přírody. S materiálem dřeva a kamene vytváří v přírodní styl interiéru.

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?