rady, tipy, novinky, zajímavosti » Bye bye bílá kuchyň!

Tmavé dřevo, zmírněné technické vybavení, drsnější vzhled a syté barvy jako je černá, zelená, fialová a modrá.To je kuchyň pro rok 2017.

Rikke Skytte, trendová redaktorka skandinávské PAJ skupiny (firma, která se od 1975 zaobírá  Fashion & Business trendy), představuje svůj pohled na budoucnost zařizování a trendů v oblasti interiérového designu. Jak se změní prostor kuchyň popsala v článku, který publikoval dánský celostátní denník Berlingske. Vybrala jsem pro vás ty nejzajímavější postřehy.

Před pár lety musely být kuchyně pouze bílé, se skrytými úchyty. Tato éra však končí. Nové kolekce z produkce kuchyňských firem přináší něco úplně jiného a netradičního. Více a více se budeme potkávat s novým barevným provedením a využitím barev. Výrobci kuchyň začínají experimentovat s barevnými povrchy ( petrolejově modrá, modro-fialová, zelená, šedá,tmavé dřevo atd.) a netradičními materiály. Pastelové barvy jsou na ústupu.

Po období světlého dřeva přichází období tmavého dřeva. V roce 2016 se největší popularitě těšila měď a mosaz. Teď se dostává do popředí směs chromu, kovu a tmavého dřeva s terakotou. Renesanci zažívá sklo (např. dřez ze skla) ne jenom na velkých plochách, ale také v malých detailech. Kuchyně se tzv.otevírá před očima. Kuchyňské skřínky nahrazují policové systémy plné hezkých věcí, doplňků, nádobí a kuchyňského  zařízení. Zvýšený zájem o kvalitní materiály s dlouhou trvanlivostí přinášejí nové trendy do prostorů kuchyň (litá betonová podlaha, kameny, kvalitní dřevo).

Klient se chce odlišit od davu, chce mít doma něco osobitého, ale za rozumnou cenu. Stoupá zájem o vyrábění kuchyň na míru a dle specifických přání klienta. Ruční práce je čím dál tím více žádána a stává se protikladem veškerých vymožeností moderní technologie. Technologie dostává jiný rozměr a nové funkce. Např. automatické odkrývání a zakrývání trouby, pouhý pohybem ruky se odkryje dřez, nebo se nakrájí zelenina, malé drobné rostliny a bylinky si budeme moci dopěstovat přímo v kuchyni atd. Prostě chceme být osobitý, jiný a taky se chceme pochlubit něčím netradičním.

Věřím, že i u nás si tyto trendy najdou své klienty a touha po navrhování osobitých interiérů se posune na vyšší úroveň.

 

Volný překlad a fotodokumentace z dánského celostátního denníku  BERLINGSKE.

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem